حمل و نقل زمینی کالا

حمل و نقل زمینی کالا یکی از روش‌های مرسومی است که برای جابجایی کالا‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. در این روش می‌توانید از انواع مدل های حمل و نقل زمینی استفاده کنید که هر کدام از آن‌ها می‌توانستند گزینه بسیار مناسبی برای شما به حساب بیایند. بنابراین فراموش نکنید که اگر به عنوان یک تاجر یا بازرگان به دنبال ارسال کردن و یا دریافت کردن کالا‌ها و مرسولات خود هستید، بهتر است در ابتدا نکات مهمی که در این خصوص در این مطلب از وب سایت گزدرازی بیان می شود را درک کرده و سپس به سراغ انتخاب کردن یکی از راه و روش‌های مربوط به این کار بروید.

برای مشاوره و بازرگانی و انتخاب روش مناسب حمل و نقل زمینی کالا با بازرگانی گزدرازی تماس بگیرید.

انواع حمل و نقل زمینی کالا

خدمات حمل و نقل زمینی کالا می‌تواند در انواع مختلفی که وجود دارد، شامل مزیت‌های مختلفی نیز شود. به همین دلیل هم بهتر است انواع خدمات حمل و نقل زمینی را به دقت بررسی کنید تا در نهایت متوجه شوید که کدام یک از این روش‌ها می‌تواند گزینه بهتری برای شرایط شما به حساب بیاید. به همین دلیل نیز سعی کنید تا حتماً انواع حمل و نقل زمینی را به درستی بررسی کرده و سپس در نهایت تصمیم خودتان برای این موضوع را بگیرید.

حمل و نقل جاده‌ای

اولین مورد با نام حمل و نقل جاده‌ای شناخته می‌شود. کامیون، کامیونت، تریلی، کفی، کشنده، اتوبوس و... از جمله وسایل نقلیه‌ای هستند که در این مدل از جابجایی وسایل نقش دارند. مسیر‌های مورد نیاز نیز مربوط به جاده‌ها، آزاد راه‌ها و به طور کلی مسیر‌های آسفالتی می‌شود. سریع بودن، ارزان بودن و همچنین امکان استفاده از تمامی مسیر‌های حمل و نقل جاده‌ای، از جمله ویژگی‌های این روش است.

حمل و نقل ریلی

مورد بعدی در خصوص حمل و نقل ریلی است. در این روش از قطار برای جابجایی بار‌ها استفاده می‌شود. البته این روش برای تمامی شهر‌ها مناسب نیست و همچنین بیشترین استفاده بین شهر‌های داخلی یک کشور و یا چند کشور مجاور است. می‌توانید از سیستم حمل و نقل ریلی هم برای جابجایی مسافران و هم برای جابجایی بار‌ها استفاده کنید. سرعت انتقال و جابجایی به دلیل عدم ترافیک و یا خرابی جاده، در قطار نسبت به کامیون‌ها بیشتر است.

حمل و نقل زمینی- دریایی

این روش نیز یکی دیگر از مواردی است که جزء روش‌های حمل و نقل زمینی کالا محسوب می‌شود. برای آن که بدانید این روش دقیقاً چیست، باید بگوییم که سیستم حمل و نقل زمینی- دریایی در حقیقت زمانی استفاده می‌شود که لازم است وسایل و یا حتی افراد از کشتی‌ها پیاده شده و سپس ادامه مسیر را به صورت زمینی طی کنند. به همین خاطر نیز بهتر است بگوییم که این روش در همه جا استفاده نمی‌شود.

مزایای حمل و نقل زمینی کالا

حمل و نقل زمینی کالا می‌تواند مزیت‌هایی را نسبت به روش‌های دیگر داشته باشد. برای آن که بتوانید به شکل دقیق و درستی در این خصوص تصمیم‌گیری کنید، باید بدانید که حمل و نقل‌های زمینی چه نقاط مثبتی دارند که معمولاً مردم و تاجران آن‌ها را انتخاب می‌کنند؟

هزینه‌های پایین

روش حمل و نقل دریایی نسبت به حمل و نقل هوایی بسیار کم هزینه‌تر است. با این وجود، حمل و نقل‌های زمینی می‌توانند نسبت به هر دو این روش‌ها ارزان‌تر باشند. به همین خاطر نیز معمولاً استفاده از حمل و نقل‌های زمینی توسط تاجران بیشتر است.

ایمنی

در حمل و نقل هوایی احتمال سقوط هواپیما و در حمل و نقل دریایی نیز احتمال غرق شدن کشتی‌ها وجود دارد. این در حالی است که در حمل و نقل زمینی، میزان ایمنی کالا‌های شما بسیار بیشتر بوده و به همین دلیل نیز اگر کالا‌های حساسی داشته باشید، این روش می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

قابل استفاده در مکان‌های مختلف

همه شهر‌ها و مناطق دارای بندر یا فرودگاه نیستند. بنابراین بسیاری از کالا‌ها را نمی‌توانید در بین این نوع از شهر‌ها جابجا کنید. برای آن که بتوانید به راحتی کالا‌ها و مرسولات خودتان به این شهر‌ها را بفرستید، صرفاً لازم است تا از روش حمل و نقل زمینی استفاده کنید. این کار سبب می‌شود تا به تمامی نقاط امکان ارسال کالا را داشته باشید.

عدم نیاز به جرثقیل

معمولاً کالا‌هایی که توسط کشتی‌ها و هواپیما‌ها حمل می‌شوند، در زمان بارگیری و تخلیه بار نیاز به جرثقیل‌هایی برای جابجا شدن دارند. این موضوع در مورد بسیاری از کالا‌های ارسال شده با حمل و نقل زمینی صدق نمی‌کند. به همین دلیل نیز این گزینه هم یکی دیگر از مواردی است که جزء مزیت‌های این روش حساب می‌شود.

زیر ساخت‌های لازم حمل و نقل زمینی کالا

برای استفاده از حمل و نقل زمینی کالا باید زیر ساخت‌های لازم برای این کار را نیز در اختیار داشته باشید. عدم در اختیار داشتن زیر ساخت‌های لازم می‌تواند سبب شود تا وسایل حمل و نقل زمینی نتوانند به خوبی کار خود را انجام دهند. مسلماً این کار باعث می‌شود تا به طور کلی نقل و انتقالات نیز با مشکل روبرو شود.

  • • شبکه‌های بزرگراهی و جاده‌های محلی و فرعی
  • • ایمنی جاده‌ها
  • • رعایت استاندارد‌های لازم در جاده‌سازی
  • • دسترسی پیدا کردن به شبکه‌های ریلی
  • • کیفیت مناسب جاده‌ها و...

 

حمل و نقل زمینی کالا یکی از آسان‌ترین روش‌ها و همچنین ارزان‌ترین روش‌ها برای جابجایی کالا‌ها و بار‌ها به شمار می‌آید. این روش معمولاً برای جابجایی‌های درون کشوری و یا بین دو کشور همسایه که مرز خاکی با یکدیگر دارند، گزینه بسیار مناسبی به حساب می‌آید. در صورتی که شما نیز نیاز به استفاده از این مدل حمل و نقل داشته باشید، می‌توانید به سادگی به شرکت‌هایی که در این زمینه مشغول به کار هستند مراجعه کنید. شرکت حمل و نقل زمینی هم باید بتواند بار‌های شما را به بهترین شکل ممکن جابجا کند و هم بایستی بتواند در نهایت امنیت این کار را انجام دهد.