ترخیص کالا از دبی

دوبی یکی از مهمترین دریچه‌های ورود محصولات جهانی به ایران است. هزینه پایین ترخیص کالا از گمرک دبی و وجود محصولات جهانی به قیمت جهانی، از جمله عواملی هستند که تجار و بازرگانان را برای تجارت با دبی ترغیب می‌کنند. به طور کلی اجرای تشریفات ترخیص کالا در گمرک یک کشور خارجی برای اتباع دیگر کشورها، بسیار حساس است و نیازمند تسلط کافی به قوانین بین‌المللی و مقررات حاکم بر آن کشور دارد. به همین دلیل حضور یک شرکت بازرگانی و ترخیص‌کار حرفه‌ای می‌تواند نقش موثری در تسریع فرآیند گمرکی و جلوگیری از مشکلات رایج در زمینه ترخیص کالا از گمرک دبی داشته باشد.

گروه بازرگانی گزدرازی در کنار آشنایی با قوانین گمرک دبی با شناخت کافی از مسائل رایج در این گمرک، همواره سعی نموده است که بهترین خدمات و مشاوره‌های بازرگانی را به تجار محترم ارائه نماید.

واردات کالا از دبی چه مزایایی دارد؟

دلایل متعددی وجود دارد که موجب شده است تا تجار و بازرگانان ایرانی، واردات کالا از دبی را برای انتقال از سایر نقاط جهان به ایران انتخاب کنند. در ذیل به مهمترین موارد آنها می پردازیم:

 • وجود تحریم های سالهای اخیر و مشکلات موجود در ارتباط مستقیم با کشورهای اروپایی و آمریکایی
 • وجود نمایندگی‌ها و برندهای مطرح روز دنیا در دوبی با قیمت جهانی و اصلی
 • هزینه‌های پایین گمرکی
 • حمل‌و نقل‌آسان و سریع
 • هزینه‌های پایین‌ حمل‌و‌نقل به سبب وجود بنادر نزدیک به ایران در دوبی
 • امکان خرید انواع کالاهای اروپایی با‌کیفیت از بازارهای دبی
 • قوانین و سیاست گذاری‌های خوب کشور ایالات متحده عربی علی‌الخصوص در بخش دبی
 • ظرفیت بالای بنادر و تعداد گمرکات زیاد

ترخیص کالا از دبی به ایران چه مدارکی نیاز دارد؟

قوانین و مقررات ترخیص کالا از دبی به ایران و مراحل انجام آن، مشابه قوانین ترخیص کالا از گمرگ در ایران می‌باشد. عوارض گمرکی که دبی برای ترخیص کالا دریافت می‌کند 5 درصد از ارزش کل کالا است که این مبلغ بایستی به دولت امارات در ابتدای فرآیند ترخیص کالا از دبی به ایران پرداخت شود. در زمان واردات از دبی، بایستی تمامی مشخصات کالا از فروشنده در دبی گرفته شده و به همراه قیمت در اظهارنامه گمرکی ثبت شود. قیمت تمام شده کالا بعد از محاسبه حقوق گمرکی، هزینه حمل و نقل کالا و بیمه تعیین می‌شود. مدارک مربوط به ترخیص کالا از دبی به ایران به شرح ذیل است:

1. ترخیصیه (DELIVERY ORDER)

در این سند اطلاعاتی مانند مشخصات گیرنده، شماره بارنامه، وزن کالا، شرح کالا، مشخصات وسیله حمل بار، فهرست کل بار و غیره ثبت می‌شود.

2. پروفرما اینویس (PROFORMA INVOICE)

این سند توسط فروشنده کالا در دبی صادر شده و در آن اطلاعاتی مانند تعداد کالاها، قیمت واحد و کل آنها، نحوه پرداخت، کشور سازنده، وزن خالص و ناخالص کالا و غیره ثبت می‌شود.

3. پکینگ لیست (PACKING LIST)

در این سند اطلاعات کاملی از مرسوله و محتویات داخل آن از قبیل نوع بسته بندی، نام و آدرس فروشنده و خریدار، نحوه پرداخت، ابعاد بسته، تعداد بسته و غیره درج شده است.

4. گواهی مبدا (CERTIFICATE OF ORIGIN)

در این گواهی نامه اطلاعاتی از قبیل مشخصات فرستنده و صادر‌کننده کالا، مشخصات دریافت‌کننده کالا، مشخصات وسیله حمل بار، امضا صادر‌کننده و مرجع صادر‌کننده گواهی مبدا و غیره ثبت می‌شود.

5. گواهی بازرسی کالا

این گواهی نامه تایید کننده این است که کالا در شرایط مناسب قرار دارد و همچنین نشان می‌دهد که حجم کالا هنگام ارسال درست می‌باشد.

6. مجوزهای قانونی

تعیین مجوز با توجه به نوع کالا بوده و تا زمانی که مجوز لازم صادر نگردد، ترخیص کالا از گمرک امکان‌پذیر نمی‌باشد.

7. بارنامه

بارنامه شامل شرح کالا، علائم و یا شماره‌های تجاری، نام حمل‌کننده کالا، نام گیرنده کالا، مشخصات فردی که ورود اجناس به اطلاع او می‌رسد، هزینه حمل پرداخت شده یا قابل پرداخت در مقصد، تعداد نسخ بارنامه که به شکل اصل صادر شده است، زمان صدور و غیره می‌باشد.

8. گواهی واردات

مجوز واردات می‌تواند به عنوان یکی از اسناد و مدارک مربوط به روند و فرآیندهای ترخیص کالا از گمرک در محصولات خاص باشد.

9. سایر اسناد مورد نیاز

قبض انبار، ثبت سفارش بازرگانی، بیمه نامه در صورت وجود، اسناد بانکی(در صورتی که کالا از طریق نظام بانکی وارد شده باشد) و غیره برخی از دیگر اسناد مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک دبی به ایران می‌باشد.

بهترین کالا برای واردات از دبی

دبی پتانسیل خوبی برای واردات کالا دارد و بازرگانان بسیاری ترجیح می دهند که کالاهای لوکس و موردنیاز خود را از دبی، پایتخت امارات متحده عربی به ایران وارد کنند. اما کالاهای پر سود وارداتی از دبی کدامند؟
به طور قطع می توان گفت که واردات انواع پارچه، لوازم خانگی، لوازم آرایشی، لباس و همین طور موبایل و لوازمات جانبی آن از پرسود ترین کالاهای وارداتی از دبی محسوب می شوند. برای اطلاعات دقیق تر درباره کالاهای پر سود وارداتی از دبی شما را به مطالعه مقاله " بهترین کالا برای واردات از دبی" دعوت می کنیم.

روش های ترخیص کالا از دبی

برای ترخیص کالا از دبی روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه آنها را با هم بررسی می کنیم:

ترانشیپ کالا

ترانشیپ کالا به روشی گفته می شود که در آن کالا از طریق یک مسیر واسطه به مقصد نهایی ارسال می شود. درواقع هرگاه امکان انتقال مستقیم بار و کالا به کشور موردنظر وجود نداشته باشد و یا برای ارسال کالا در طول سفر، نیاز به تغییر وسیله نقلیه وجود داشته باشد از روش ترانشیپ کالا استفاده می شود.

کراس استافینگ کالا

کراس استافینگ کالا به معنی جابجایی کالاها به کشورهای دیگر از طریق یک کشور سوم است و در این روش برخی از فرآیندهای گمرکی به منظور رسیدن بار به مقصد نهایی انجام می‌شود. این روش برای کالاهایی که نمی‌توانیم آن‌ها را به طور مستقیم به مقصد نهایی حمل کنیم بسیار کارآمد می باشد. در این روش، کالاها ابتدا به یک مقصد واسطه (مانند دبی) رهسپار شده و در نهایت به کشور مورد نظر هدایت می‌شوند.

ری اکسپورت یا صادرات مجدد

در این روش کالاهایی که قبلا وارد ایران شدند، مجددا توسط شرکت های بازرگانی صادر می شوند. ترخیص کالا به روش ری اکسپورت بیشتر به خاطر تولید بیش از نیاز و استفاده از تخفیفات و مالیات گمرکی در کشور مقصد و عدم نیاز به کالا در بازار انجام می‌شود. استفاده از روش صادرات مجدد در ترخیص کالا از دبی برای افرادی که به زمان بیشتری برای واردات کالا نیاز دارند روش بسیار مناسبی است.

اگر تمایل دارید درباره روش های ترخیص کالا از دبی به صورت کامل تر و جزئی تر مطالعه کنید، این مقاله را از دست ندهید.

هزینه ارسال کالا از دبی به ایران

تعیین هزینه ارسال کالا از دبی به ایران کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی می‌تواند روی تعیین هزینه تاثیرگذار باشد. در زیر به برخی از عواملی که می‌تواند در تعیین هزینه ارسال کالا تاثیرگذار باشد می‌پردازیم:

 • شیوه حمل کالا (هوایی یا دریایی. هزینه حمل به روش حمل هوایی بالاتر است)
 • نوع قرارداد
 • حجم، وزن و نوع کالا (هزینه حمل کالاهای خطرناک نسبت به کالاهای معمولی بیشتر است)
 • فاصله گمرک دبی تا مقصد کالا
 • نرخ ارز پرداختی جهت ارسال

شایان ذکر است که مهم‌ترین عامل تاثیرگذار روی قیمت نهایی، شیوه حمل بار از دبی تا ایران است.

واردات از دبی

واردات از دبی به واسطه مسیر کوتاه و همچنین وجود مرزهای آبی، به آسانی انجام شده و مراحل ترخیص کالا از دبی نیز به راحتی انجام می شود. خاطر نشان می شود که واردات از دبی با سرمایه کم برای بازرگانان تازه کار که در ابتدای راه هستند نیز میسر بوده و کاهش هزینه حمل‌ونقل و همچنین ترخیص آسان کالاهای وارد شده از امارات به افراد با سرمایه کم نیز امکان تجارت و واردات کالا را می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره واردات از دبی با سرمایه کم، این مقاله را مطالعه بفرمایید.

باربری دبی

روش‌های مختلفی برای حمل بار در دبی یا به عبارتی باربری دبی وجود دارد و انتخاب اینکه کدام روش حمل بهترین گزینه برای حمل کالا از دبی می‌باشد یکی از مراحل مهم برای ورود هر کالایی از دبی می‌باشد. حمل و باربری در دبی به دو روش هوایی و دریایی صورت می‌گیرد و بسته به زمان رسیدن محموله، هزینه و همچنین نوع و حجم کالا، روش حمل نیز تعیین می‌شود. روش حمل بار به صورت هوایی، سریع‌ترین و کوتاهترین و در عین حال مطمئن‌ترین روش انتقال بار در سراسر جهان است و حمل بار به صورت هوایی از دبی نیز مستثنی از این قضیه نیست. حمل بار به صورت هوایی از فرودگاه دبی صورت می‌گیرد. روش دیگر باربری در دبی حمل دریایی است که نسبت به حمل هوایی مقرون به صرفه‌تر بوده و به تجار و بازرگانانی که هزینه حمل‌و‌نقل برایشان مهم هست این امکان را می‌دهد که کالاهایشان را با هر حجم و ابعادی حمل کرده و با هزینه ای مناسب کالای خود را وارد کنند. حمل کالا به روش دریایی معمولا از طریق لنج یا کشتی صورت می‌گیرد.

با وجود اینکه حمل کالا از دبی به ایران به روش حمل دریایی بسیار آسان و مقرون به صرفه است، اما موارد و جزئیاتی دارد که همه تجار و صاحبان کالا قادر نیستند از پس همه آنها برآیند. بنادر بوشهر، گناوه، دیر و لنگه از جمله بنادری هستند که انواع کالاها از دبی به صورت حمل دریایی وارد آنها می‌شود.

شرکت‌های بازرگانی و حمل‌و‌نقل با بررسی و ارزیابی شرایط و همچنین نوع و حجم کالا و همینطور با در نظر گرفتن هزینه ها، بهترین روش را برای انتقال محموله مورد نظر انتخاب می‌کنند. بازرگانی گزدرازی با سالها تجربه و مشاورانی حرفه‌ای در این زمینه به شما یاری می‌رساند و کالاهای شما را از دبی با بهترین و مقرون به صرفه‌ترین روش، حمل خواهد کرد. برای دریافت خدمات مشاوره و بازرگانی بر روی لینک کلیک نمائید.

واردات از دبی ته ‌لنجی

به جرأت می‌توان گفت که یکی از پرسودترین، محبوب‌ترین و مقرون ‌به‌ صرفه ترین روش‌هایواردات از دبی، واردات از دبی ته لنجی است. ته لنجی در واقع نوعی از واردات کالا به همراه ملوان است که صاحبان لنج و خدمه آن اجازه دارند که وارد کشور کنند. از نقطه نظر تجار و صاحبان کالاها که همیشه دغدغه هزینه‌های گمرکی و پرداخت آن را دارند و شاید مهترین دلیل آنها عدم پرداخت حق گمرکی است، ته لنجی روش کارآمدی است. برطبق قانون اجرایی صادرات و واردات، سالانه هر خدمه و صاحب لنج می‌تواند به میزان مشخصی کالا وارد کشور کند بدون اینکه هیچ‌گونه هزینه گمرکی بپردازد. لازم به ذکر است که واردات به روش ته‌لنجی از دبی نیازمند ارائه بارنامه، قبض انبار، گواهی مبدا و ارائه کارت بازرگانی پس از ورود است.

مزایای ترخیص کالا از گمرک دبی توسط شرکت گزدرازی

شرکت بازرگانی گزدرازی عمیقاً با مسائل و مشکلات ترخیص کالا از دوبی آشناست و راه‌حل‌های جذاب و قانونی برای انجام واردات از این بندر ارائه می‌دهد. شما می‌توانید علاوه بر ترخیص کالا از دوبی کار ترخیص کالا از سایر گمرکات کشور از جمله ترخیص کالا از گمرک بندرعباس، بوشهر، شهریار، چابهار و ... را هم به ما بسپارید. مزایایی که ما برای شما به ارمغان می‌آوریم عبارت است از:

 • عدم اتلاف وقت و در سریع‌ترین زمان ممکن
 • عدم صرف هزینه‌های اضافی
 • پیشنهاد بهترین روش جابجایی بار در هر مقطع زمانی خاص
 • استفاده از طرق مختلف برای جابجایی بار مانند ته لنجی، هوایی و ..
 • تهیه اسناد به صورت دقیق و تخصصی
 • اطلاع به‌روز و آنلاین از مقررات گمرک دوبی
 • تسلط کامل به تمام مراحل ترخیص کالا از دوبی
 • شفافیت و پاسخگویی به مشتریان عزیز