آنچه در این مقاله میخوانید

واردات از دبی

18 / 07 / 1402

همه ما می‌دانیم که دبی یکی از شهرهای پیشرفته دنیاست و اکثر ساکنین این شهر از محصولات باکیفیت اروپایی استفاده می‌کنند. اگر شما نیز به کار واردات از دبی مشغول هستید حتما می دانید که این منطقه تا چه حد برای تجارت سودآور است. اما پیش از هر اقدامی باید تمام جزئیات واردات از دبی به ایران را بررسی کرده و با نحوه ترخیص اقلام وارداتی از گمرک آشنا شوید، تنها در این صورت است که می‌توانید تصمیم درستی گرفته و سرمایه خود را چند برابر کنید.

چرا واردات از دبی تجارتی پرسود است؟

همان‌طور که می‌دانید کشور امارات در همسایگی ایران قرار گرفته است. ایران و امارات با یکدیگر مرزهای آبی داشته و به راحتی می‌توانند با یکدیگر داد و ستد کنند. با وجود اینکه امارات یک کشور عربی است اما ساکنین آن به زبان انگلیسی صحبت می کنند و به راحتی می‌توانند با تجار ایرانی ارتباط برقرار نمایند.

این کشور بسیار پیشرفته مقصد بسیاری از سرمایه‌گذاران در سرتاسر دنیاست به همین دلیل شما می‌توانید کالاهای لوکس و قیمتی زیادی را در این کشور خریداری نموده و سپس به ایران وارد کنید. بندرهای تجاری زیادی در این کشور قرار دارد که می‌توان با استفاده از آنها کالای مورد نظر را به بنادر جنوبی ایران وارد کرد. مسیر کوتاه کالا و همچنین وجود مرزهای آبی در این کشور به شما این امکان را می‌دهد که با کمترین هزینه ممکن کالاهای با کیفیت اروپایی را به کشور ایران وارد کنید.

واردات از دبی با سرمایه کم هم امکان‌پذیر است. از آنجایی که ایران و امارات با یکدیگر روابط تجاری خوب و مستحکمی دارند، مراحل ترخیص کالا از دبی به راحتی انجام شده و با مشکلی روبرو نخواهید شد و در نهایت بسیاری از بازرگانان از این راه سود بسیار خوبی به دست می‌آورند.


برای اطلاع از روش های ترخیص کالا از دبی و دریافت مشاوره واردات و صادرات  با ما در تماس باشید.


واردات از دبی با سرمایه کم

واردات کالا از دبی چه مزیت‌هایی دارد؟

با وجود همه مواردی که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم، باز هم مزیت‌هایی وجود دارد که تجار مختلف را به واردات از دبی ترغیب می‌کند. برخی از مزایای واردات از دبی و برقراری روابط تجاری با کشور امارات عبارت است از:

واردات از دبی با سرمایه کم

برای آنکه بتوانید کالاهای مختلف تجاری را از دبی به ایران وارد کنید، مسیر آبی کوتاهی را پیش رو دارید. کاهش هزینه حمل‌ونقل و همچنین ترخیص آسان کالاهای وارد شده از امارات به افراد با سرمایه کم نیز امکان تجارت و واردات کالا را می‌دهد.

تنوع کالا و کیفیت بالای آن‌ها

همان‌طور که اشاره کردیم شما می‌توانید در کشور امارات علی‌الخصوص شهر دبی کالاهای باکیفیت اروپایی را خریداری کرده و سپس آن‌ها را به ایران وارد کنید. خودرو و قطعات مربوط به آن و همچنین تجهیزات الکترونیک از بهترین کالاهایی هستند که می‌توان آن‌ها را از دبی به ایران وارد نمود.

بهترین کشور برای واسطه‌گری تجاری

کشور امارات مقصد بسیاری از کالاهای خارجی است به طوری که شما می‌توانید با ثبت سفارش، کالاهای مورد نظر را در شهر دبی دریافت کرده و سپس برای واردات آن به ایران اقدامات لازم را انجام دهید.

امکان برگشت کالا

اگر محصولاتی که قصد واردات آن‌ها از دبی را دارید با نقص روبرو بوده یا کیفیت مورد نظر را نداشته باشند، به راحتی می‌توان آن‌ها را به شرکتی که از آن خرید کرده‌اید، مرجوع نمایید زیرا فاصله‌ای که کالا طی کرده است، کوتاه بوده و دبی نیز روابط تجاری خوبی با ایران دارد.

پایین بودن هزینه واردات

همان‌ طور که بارها به آن اشاره کردیم هزینه واردات از دبی نسبت به سایر کشورها بسیار کم بوده و ترخیص محموله‌های وارداتی امارات از گمرک ایران آسان‌تر است.


بیشتر بخوانید: بهترین کالا برای واردات از دبی


مراحل ترخیص کالا از دبی

هزینه‌ای که باید برای ترخیص کالا از دبی بپردازید، معادل با ۵ درصد از ارزش کلی آن است. اما اگر بخواهید مجدداً آن را صادر نمایید، این مبلغ به شما برگردانده می‌شود. شاید شما هم تصور کنید که واردات از دبی هزینه‌ای برای شما ندارد اما نباید از هزینه بیمه محموله، هزینه‌های مربوط به حمل ‌و نقل، هزینه دپو و انبارداری در گمرک، مالیات و عوارض گمرکی چشم‌پوشی نمایید.

واردات کالا از دبی

ما این اطمینان را به شما می‌دهیم که تجارت با کشور امارات و واردات کالا از دبی تجارتی بسیار پرسود و کم‌ هزینه است. شما می‌توانید کار خود را با واردات کوچک از دبی آغاز کرده و سپس آن را گسترش دهید. مطمئن باشید در زمانی کوتاه یک تجارت بزرگ و پربازده از دبی را شاهد خواهید بود.

سخن آخر

اکنون که با صفر تا صد واردات از دبی آشنا شده‌اید بهترین زمان برای آغاز تجارت شما با کشور امارات است. فراموش نکنید که بسیاری از قوانین گمرکی به طور مداوم تغییر می‌کنند و این کار را برای تجار سخت می‌کند. به همین دلیل ما در بازرگانی گزدرازی آماده ارائه انواع خدمات مربوط به ترخیص کالا از گمرکات کشور به شما تجار و بازرگانان عزیز هستیم.

پس از عقد قرارداد با ما تمامی امور مربوط به واردات از دبی و ترخیص محموله از گمرک برای شما انجام می‌شود. ما با ارائه راهکارهای قانونی هزینه واردات کالا از کشورهای دیگر را برای شما کاهش می‌دهیم.

دیدگاه‌ها
نام
ایمیل
نظر

سایر مقالات گزدرازی

مقالات مرتبط