آنچه در این مقاله میخوانید

ترخیص بلبرینگ

23 / 05 / 1402

بلبرینگ یکی از مهمترین قطعات صنعتی در کارخانجات و کارگاه های تولیدی است که در انواع مختلفی با کاربردهای متفاوتی تولید می شود. متأسفانه در کشورمان تکنولوژی ساخت تمام انواع بلبرینگ وجود ندارد و ناگزیر هستیم تا قسمتی از نیاز بازار داخلی را از طریق واردات تأمین کنیم. از جمله صنایعی که بلبرینگ در آن کاربرد بسیار بالایی دارد صنعت خودروسازی است. در موتور خودرو چرخ و سایر قطعات چرخنده در انواع ماشین سنگین و سبک، دینام، شیشه های برقی، آینه، موتور الکتریکی از بلبرینگ استفاده می شود. بلبرینگ در واقع چرخ دنده چرخشی یا توپی است که کار چرخش در هر وسیله ای را بر عهده دارد، به انتقال قدرت بین قطعات کمک می کند، از ایجاد اصطکاک جلوگیری می نماید و مانع سایش قطعات و سطوح می شود.

در این مقاله از گروه مشاوره بازرگانی گزدرازی قصد داریم شما را با اصول ترخیص بلبرینگ، مراحل و هزینه هایی که باید برای ترخیص پرداخت کنید، آشنا نماییم پس تا انتها با ما همراه باشید.

واردات بلبرینگ مورد نیاز کشور

بلبرینگ را معمولاً از کشورهایی مانند چین، کره، ژاپن و کشورهای اروپایی وارد می کنند.

برندهای موفق تولید کننده بلبرینگ

یک واردات موفق و تاثیر گذار به این صورت است که بازرگانان اقدام به واردات کالایی نمایند که کیفیت و کارایی خوبی داشته و در عین حال نیاز بازار هدف بوده و در نهایت قیمت تمام شده آن نیز مناسب باشد. در خصوص واردات بلبرینگ برند و محصولی که در میان افراد برای آن تقاضای زیادی وجود دارد و دارای کیفیت خوبی است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرکت های ژاپنی NMB – NTN – NSK
 • شرکت های آلمانی INA – FAG در رتبه بندی از سری شرکت های تولید بنام بلبرینگ هستند

اگر از اولین قدم تا آخرین بخش ترخیص به درستی انجام ندهید در این کار موفق نخواهید شد. پس برای واردات این محصولات باید از شرایط و قوانین گمرکی اطلاع کامل داشته و از آخرین تغییرات در آن مطلع شوید. ما در بازرگانی گزدرازی تلاش می نماییم به دلیل تسلط بر قوانین، در کوتاهترین زمان ممکن ترخیص بلبرینگ را برایتان انجام دهیم.


برای اطلاع از شرایط اخذ مجوز ثبت سفارش بر روی لینک کلیک نمائید.


واردات بلبرینگ

مراحل ترخیص بلبرینگ از گمرک

برای ترخیص بلبرینگ باید مراحل زیادی را طی کنید. یک راه برای آسان تر کردن این مراحل و کوتاه نمودن مسیر ترخیص کالا از گمرک، استفاده از خدمات شرکت های معتبر مانند بازرگانی گزدرازی است. این مجموعه سابقه ای درخشان در زمینه ترخیص انواع بلبرینگ را دارد.

برای آشنایی بیشتر شما با ترخیص انواع بلبرینگ از گمرک مراحل آن را به صورت مختصر برای شما توضیح می دهیم:

 1. دریافت پرفرم
 2. اخذ ثبت سفارش
 3. ثبت اظهارنامه در سامانه epl
 4. دریافت کوتاژ
 5. تعیین مسیر ارزیابی و کارشناسی
 6. اخذ مجوز استاندارد
 7. دریافت کد ساتا
 8. پرداخت حقوقر و عوارض گمرکی
 9. مراجعه به درب خروج
 10. بارگیری
 11. خروج کالا

در نگاه اول شاید این مراحل ساده به نظر برسند اما هر کدام از آن ها پیچ و خم های اداری زیادی دارند و ممکن است مدت زمانی طولانی را به خود اختصاص دهند. به همین دلیل بسیاری از افراد از پس انجام آن برنمی آیند یا به دلیل مشغله زیاد تصمیم می گیرند تا کار خود را به شرکت های بازرگانی فعال در زمینه ترخیص کالا بسپارند.


بیشتر بخوانید: ترخیص کالا در بوشهر


نکات مهم در زمینه ترخیص بلبرینگ

اگر می خواهید ترخیص کالای بلبرینگی شما از گمرک به سادگی انجام شود باید قبل از هر کار با مصوبه های گمرکی آشنا شده و همچنین مجوزهای لازم از سازمان های مربوطه را دریافت نمایید. در ادامه به برخی از مهمترین نکات در زمینه ترخیص بلبرینگ اشاره می کنیم:

 • برخی از اقلام وارداتی باید در سامانه تجارت NTWS به ثبت برسند. شما هم برای واردات بلبرینگ باید در این سامانه ثبت کرده و شناسه مورد نظر را دریافت کنید. برای ثبت کالا در سامانه تجارت باید مشخصات آن مانند برند، مدل، نام سازنده، کشور صاحب برند و مشخصات فنی کالا را بدانید. اگر یک کالا برای یکبار در سامانه ثبت شود و دیگری قصد واردات آن را داشته باشد، نیاز به ثبت مجدد ندارد.
 • در گذشته نحوه ارزش گذاری بر حسب وزن و با توجه به حساسیت ارزش گذاری صورت می پذیرفت. در حال حاضر ارزش گذاری بلبرینگ باید به صورت عددی و با شناسه مختص به خود کالا انجام شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره حمل و نقل هوایی کالا و حمل و نقل زمینی کالا بر روی لینک کلیک نمائید.

مراحل ترخیص بلبرینگ از گمرک

تعرفه گمرکی ترخیص بلبرینگ

شایان ذکر است که بازرگانان محترم قبل از هر گونه اقدامی از قوانین مربوط به ترخیص کالا و آخرین تغییرات آن مطلع شوند. برای تعیین تعرفه واردات بلبرینگ باید به ردیف آن در قوانین گمرکی مراجعه کرد. در ادامه کد هشت رقمی HC یا همان شماره ردیف تعرفه برخی از کالاهای مرتبط با بلبرینگ را به شما معرفی می کنیم:

 • ردیف 84821000 مختص واردات انواع بلبرینگ خصوصاً بلبرینگ صنعتی
 • ردیف 84822000 مختص واردات رول برینگ مخروطی
 • ردیف 84823000 مختص واردات رول برینگ کروی
 • ردیف 84824000 مختص واردات رول برینگ مدل سوزنی
 • ردیف 84825000 مختص واردات سایر رول برینگ ها

ترخیص بلبرینگ با استفاده از خدمات بازرگانی گزدرازی

شما بازرگانان و واردکنندگان عزیز می توانید برای افزایش سرعت ترخیص بلبرینگ از خدمات بازرگانی گزدرازی استفاده کنید. این مجموعه به عنوان نماینده قانونی شما از صفر تا صد ترخیص کالاهای شما از گمرک را انجام می دهند. بدین ترتیب در زمانی کوتاه و با پرداخت هزینه ای منصفانه می توانید بلبرینگ های وارداتی را از گمرک ترخیص و در بازار داخلی به فروش برسانید.

دیدگاه‌ها
نام
ایمیل
نظر

سایر مقالات گزدرازی

مقالات مرتبط