آنچه در این مقاله میخوانید

ترخیص فلاسک

07 / 05 / 1402

ما ایرانی ها تمایل زیادی به مصرف نوشیدنی های گرم و داغ مانند چای یا قهوه داریم. به همین دلیل در خانه یا محل کار خود از انواع فلاسک استفاده می کنیم. این کالای پرفروش در ایران مشتریان زیادی دارد به همین دلیل تاجران و بازرگانان تمایل دارند تا این کالا را از کشورهای دیگر وارد کنند.

اما باید به شما گوشزد کنیم که بر اساس قوانین حمایت از تولید داخلی که در سال 1397 به تصویب رسیده است، واردات فلاسک ممنوع اعلام شد. با وجود اینکه نمی توان فلاسک را از گمرک ترخیص کرد اما هنوز هم می توان با وارد کردن شیشه فلاسک سود خوبی به دست آورد.

ما در این مطلب از بازرگانی گزدرازی قصد داریم تا شما را با نحوه ترخیص فلاسک (فقط شیشه آن) آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

برای ترخیص کالا از گمرک از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با ما در تماس باشید.

واردات انواع شیشه فلاسک و ترخیص آن از گمرک

واردات فلاسک

همان طور که به آن اشاره شد از سال 1397 به بعد دولت تأکید زیادی به حمایت از تولیدات داخلی در کشور ایران دارد. به همین دلیل قوانین جدیدی برای محدود کردن واردات کالاهایی که می توان آنها را در کارخانجات و شرکت های داخلی تولید کرد، وضع شده است. ظرفیت تولید این کالاها در صورتی که از کشورهای دیگر وارد شوند به شدت کاهش پیدا می کند؛ بنابراین فلاسک در لیست کالاهای ممنوعه گمرک قرار گرفته است.

با وجود اینکه واردات فلاسک از ممنوعات و تخلفات گمرکی می باشد، اما می توان با وارد کردن قطعات آن سود خوبی را به دست آورد. به طور مثال شیشه فلاسک از جمله قطعاتی است که در بازار مصرفی، مشتریان بسیاری دارد و شما می توانید با وارد کردن آن از کشورهایی مانند امارات متحده عربی، چین، ژاپن و دیگر کشورهای تولیدکننده شیشه فلاسک، به سود بسیار بالایی دست پیدا کنید.

متأسفانه هنوز تولید شیشه فلاسک در ایران به حدی نرسیده است که بتواند نیاز مصرف کنندگان را برطرف کند. به همین دلیل تولیدکنندگان نیاز دارند تا قطعات فلاسک مانند شیشه آن را از کشورهای دیگر وارد و سپس از آن برای مونتاژ محصولات خود یا حتی تعمیر محصولات مرجوعی استفاده کنند.


بیشتر بخوانید: تشریفات گمرکی


واردات انواع شیشه فلاسک و ترخیص آن از گمرک

اگر شما هم در زمینه تولید فلاسک مشغول به فعالیت هستید، با گسترش خطوط تولید خود و افزایش کیفیت ساخت می توانید آن را به کشورهای همسایه مانند تاجیکستان، عراق و افغانستان صادر کنید. برای رسیدن به این هدف چاره ای جز واردات شیشه فلاسک ندارید.

اگر شما هم به این تجارت علاقه مند شده یا در آن مشغول به فعالیت هستند باید به نحوه ترخیص فلاسک از گمرک آشنا بوده و بدانید چگونه باید شیشه آن را وارد کنید. در ادامه جزئیات بیشتری را در این باره با شما در میان می گذاریم.

برای ترخیص فلاسک به چه مجوزهایی احتیاج دارید؟

قبل از اینکه کالایی را از گمرکات کشور ترخیص کنیم باید با نحوه کار این سازمان بزرگ آشنا شویم. در بسیاری از شهرهای مرزی، گمرک هایی برای واردات و صادرات کالا به کشور وجود دارند. قوانینی که در این شعب رعایت می شوند، به صورت یکسان از طرف سازمان کل امور گمرکی ایران تعیین می گردد.

با وجود اینکه روابط خارجی و سیاست های کشورمان به طور مداوم در حال تغییر هستند، قوانین گمرکی نیز با تغییرات و نوسانات بسیاری همراه می باشند. به طور مثال ممکن است شما بتوانید با رعایت قوانین گمرکی کالای خود را ترخیص کنید اما دفعه بعد که می خواهید این کالا را از گمرک ترخیص نمایید با شرایطی جدید روبرو شوید.


بیشتر بخوانید: ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی   


ترخیص فلاسک از گمرک

این امر نه تنها می تواند هزینه های بسیاری را به شما تحمیل کند بلکه ممکن است باعث فساد و تخریب کالای شما در انبارهای گمرک گردد. برای یک تاجر سلامت کالا و همچنین مدت زمان کوتاه واردات آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تمام تلاش ما در بازرگانی گزدرازی این است که بتوانیم هم در زمان شما صرفه جویی کنیم و هم در هزینه هایتان. همین موضوع است که ما را از سایر شرکت های بازرگانی فعال در این حوزه متمایز می کند.

اگر نتوانید کالای خود را به موقع از گمرک ترخیص کنید ممکن است ضررهای زیادی را متحمل شده و نه تنها از تجارت خود سودی به دست نیاورید بلکه سرمایه خود را نیز از دست بدهید. به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم از خدمات ترخیص فلاسک و شیشه آن که در بازرگانی گزدرازی ارائه می شود، استفاده کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن ترخیص شیشه فلاسک را انجام دهید.


بیشتر بخوانید: ترخیص کالا از دبی


تعرفه گمرکی برای ترخیص فلاسک چگونه تعیین می شود؟

شما می توانید با اطلاع از کد تعرفه گمرکی و بر اساس تعداد قطعاتی که وارد می کنید، تعرفه ترخیص فلاسک و قطعات آن از گمرک را محاسبه کنید. در ادامه به معرفی دو ردیف گمرکی که به کالاها و خدمات فلاسک مربوط است می پردازیم:

  • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص فلاسک و اجزا و قطعات آن از گمرک ایران در ردیف 96170000 قرار دارد که از سال 1397 به بعد اولویت 4 بوده و واردات آن به کشور ممنوع اعلام شد.
  • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص شیشه فلاسک نیز در ردیف 70200091 قرار دارد. شما می توانید نرخ دقیق گمرکی برای واردات شیشه فلاسک را از کارشناسان بازرگانی گزدرازی جویا شوید.
  • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سایر ظروف عایق حرارتی هم در ردیف 96170000 قرار دارد.

خدمات بازرگانی گزدرازی برای ترخیص شیشه فلاسک از گمرک

برای اطلاع از قوانین و مقررات گمرکی ترخیص انواع فلاسک و شیشه آن از گمرک می توانید از خدمات مشاوره واردات و صادرات کارشناسان بازرگانی گزدرازی استفاده کنید. مجموعه بازرگانی گزدرازی امکان خرید از کشورهای چین، تایوان، ژاپن را دارد و در حال حاضر برای برخی از شرکت ها به غیر از ترخیص، خرید و واردات را در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما انجام می دهد.

ما با علم بر اینکه تجار و بازرگانان درگیری و مشغله های فراوانی دارند، این امکان را فراهم نموده ایم که برای شرکت های حقیقی، حقوقی، تولید کنندگان، کارخانجات و... بدون کمترین درگیری در این پروسه کار واردات و صادرات را برایتان انجام دهیم. حتی این امکان نیز وجود دارد که کالاهای تحریم شده را برایتان وارد نماییم؛ این موضوع طی فرآیندی که پیچیدگی های خاص خودش را دارد در شعبه دبی گروه گزدرازی انجام می شود.

دیدگاه‌ها
نام
ایمیل
نظر

سایر مقالات گزدرازی

مقالات مرتبط