آنچه در این مقاله میخوانید

ترخیص کولر گازی

09 / 02 / 1403

مراحل ترخیص کولر گازی از گمرک به چه صورت است؟ شرایط ترخیص اسپیلت چیست؟

یکی از کالاهای ضروری در فصل بهار و تابستان، سیستم‌ های برودتی و سرمایشی است که اغلب تولید کنندگان معروف اقدام به واردات آن به کشور می‌ کنند‌. این محصول بیشتر در فصول گرم سال از گمرک های مختلف وارد کشور می شود. بیشترین واردات این کولرها توسط نمایندگی‌ های برندهای معروف انجام می‌ گیرد.

ترخیص کولر گازی از گمرک و واردات قطعات کولر گازی شرایط و مراحل مختص به خود را دارد. در ادامه با بازرگانی گزدرازی همراه باشید تا با ترخیص کولر گازی بیشتر آشنا شوید.

برای  واردات انواع کالا و اطلاع از خدمات ترخیص کالا از گمرک با مشاوران بازرگانی گزدرازی در ارتباط باشید.

ترخیص کولر گازی چیست؟

یکی از انواع سیستم‌ های تهویه که در تابستان جهت خنک کردن هوا و ایجاد دمای مناسب به کار می‌ رود کولر گازی است. این وسیله از ۴ بخش اصلی شامل اوپراتور، کندانسور، کمپرسور و لوله موئینی تشکیل می‌ شود. قابل ذکر است که ترخیص این کالا نیاز به تخصص دارد؛ به دلیل اینکه ترخیص سریع و به موقع مزایای بسیار زیادی در بازار رقابتی ایران دارد.‌ همچنین ماندن کم تر کالا در انبار گمرک باعث پرداخت هزینه ترخیص کالا از گمرک کم‌تر خواهد شد.

ترخیص کولر گازی

شرایط و مراحل ترخیص کولر گازی

ترخیص کولر گازی پیچیدگی های خاص خود را دارد و نیازمند داشتن اطلاعات و تخصص است. در ادامه با ما همراه باشید تا با شرایط و مراحل ترخیص این نوع کولر ها بیشتر آشنا شوید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش اولین مرحله در ترخیص کولر گازی است که باید در آن نام و مشخصات کولر گازی، کشور مبدا و شرکت تولید کننده را اعلام کرد.

انتخاب گمرک

انتخاب گمرک یکی دیگر از مراحل مهم ترخیص انواع کولر گازی است که در ثبت سفارش باید ذکر گردد . در واقع باید به دنبال گمرکی باشید که خدمات بهتری ارائه می‌ دهد، به دلیل اینکه انتخاب صحیح و آگاهانه گمرک باعث افزایش سرعت ترخیص و کاهش هزینه‌ ها خواهد شد.‌ 

بررسی کولر گازی توسط گمرک

بعد از اینکه کولر گازی به گمرک ارسال شد ‌ ثبت اظهارنامه گمرکی در سامانه EPL و دریافت کوتاژ ، تعیین مسیر (سبز ،زرد ، قرمز) هرکدام از ردیف های ذکر شده مسیر ترخیص و تشریفات گمرکی متفاوتی دارا هستند تنها نقطه مشترک هر 3 مسیر اخذ استاندارد و محیط زیست می باشد.

ترخیص کولر گازی اسپلیت از گمرک

تعرفه گمرکی برای ترخیص کولر گازی

تعرفه گمرکی برای ترخیص کولر گازی شامل هزینه های وارداتی این محصول می‌ شود. طبق جدول تعرفه گمرکی برای مشخص کردن این هزینه‌ ها می‌ بایست به ردیف تعرفه ۸۴۱۵ مراجعه کنید

نتیجه گیری

در این مطلب با شرایط و مراحل ترخیص کولر گازی از گمرک آشنا شدید. همانطور که متوجه شدید ترخیص این کالا نیاز به تجربه و تخصص دارد. مراحل مختلفی جهت ترخیص کولر گازی وجود دارد که از جمله آن‌ ها می‌ توان به ثبت سفارش، بازرسی و تعیین ارزش کالا، پرداخت هزینه‌ های وارداتی و در نهایت تحویل کولر گازی اشاره کرد. در این راستا بازرگانی گزدرازی بصورت تخصصی با توجه به اینکه جزو چند شرکت واردکننده و ترخیص انواع کولر می باشد آماده ارائه مشاوره و خدمات به شما عزیزان است.

دیدگاه‌ها
نام
ایمیل
نظر

سایر مقالات گزدرازی

مقالات مرتبط