آنچه در این مقاله میخوانید

ترخیص قطعات کشاورزی

24 / 02 / 1403

همانطور که می دانید امروزه محصولات کشاورزی بخش عظیمی از نیاز ما انسان ها را در زمینه های مختلف اقتصادی رفع می کند. از این رو تجهیزات پیشرفته کشاورزی یکی از موارد مهمی است که برای تامین آن ها بایستی نسبت به واردات و ترخیص قطعات کشاورزی از کشورهای مطرح تولید کننده این گونه تجهیزات اقدام نمود.

ما در این مقاله از بازرگانی گزدرازی قصد داریم تا شما عزیزان را با اهمیت ترخیص قطعات کشاورزی از گمرک، واردات تجهیزات کشاورزی و اهمیت واردات تجهیزات کشاورزی آشنا سازیم و توضیحاتی را در این زمینه به شما ارائه نماییم. همچنین لازم به ذکر است گروه بازرگانی گزدرازی در این حوزه فعالیت گسترده ای دارد و می تواند در سریع ترین زمان ممکن برای شما ترخیص قطعات کشاورزی را انجام دهد.

برای ترخیص کالا از گمرک و دریافت مشاوره بازرگانی با ما در تماس باشید. 

ترخیص قطعات کشاورزی از گمرک

تجهیزات و دستگاه های کشاورزی

همانطور که شما نیز می دانید در عصر حاضر به منظور تولید انواع محصولات کشاورزی، تجهیزات و دستگاه های کشاورزی جدید و مدرن جایگزین تجهیزات قدیمی شده است که به تبع آن نیز روز به روز به سرعت رشد محصولات و نیز کیفیت آن ها نیز افزوده می گردد.

همچنین شایان ذکر است که تنوع محصولات کشاورزی با پیشرفت و توسعه تجهیزات و قطعات کشاورزی بیشتر شده که همین امر موجب می گردد تا از نظر اقتصادی بتوانیم به رشد چشمگیری دست پیدا کنیم.

ماشین آلات و دستگاه های کشاورزی به آن دسته از ابزارهایی گفته می شود که موجب تولید بیشتر و همچنین افزایش سرعت و کیفیت محصولات کشاورزی می شوند. از جمله این محصولات و تجهیزات کشاورزی محبوب و پرطرفدار می توان به تراکتور، دستگاه های پاشش آب، دستگاه های علف چین، بذر پاش و غیره اشاره نمود.

انواع تجهیزات و دستگاه های کشاورزی وارداتی به کشور کدامند؟

انواع تجهیزات و دستگاه های کشاورزی که می توان آن ها را توسط شرکت واردات ادوات کشاورزی به صورت نو و دست دوم به کشور وارد نمود شامل موارد زیر هستند:

 • واردات کمباین
 • واردات قطعات کشاورزی صنعتی
 • لوازم یدکی انواع ماشین آلات و دستگاه های کشاورزی
 • واردات دستگاه های بذر، کود و سم پاش
 • دستگاه دروگر خودگردان
 • انواع تراکتور کشاورزی
 • دستگاه یونجه چین و پرس یونجه
 • دستگاه و تجهیزات بذرکار و کودکار
 • واردات کمباین دست دوم برای برداشت محصول
 • دستگاه بیل زن

در حالت کلی به منظور واردات و ترخیص کالای کشاورزی از گمرک به صورت نو و دست دوم بایستی نسبت به کالاهایی که کد تعرفه به آن ها تعلق گرفته است، اقدام کرد. همچنین خوب است بدانید که پیش از اقدام به واردات و ترخیص هرگونه تجهیزات و ادوات کشاورزی باید در مورد این دستگاه ها نحوه ورود آن ها به کشور شناخت و آگاهی کامل داشته باشید.

اهمیت واردات و ترخیص قطعات کشاورزی

یکی از دغدغه ‌های اصلی بشر تامین مواد غذایی است و به دلیل داشتن منابع فراوان کشاورزی در کشورمان مشکلی از این بابت نداریم. بدین جهت استفاده از این منابع می تواند تامین کننده نیازهای غذایی روزانه مردم و نیز کمک به چرخه اقتصادی کشور باشد. از این رو با تجهیزات و ماشین آلات قدیمی نمی توان به تولید محصولات کشاورزی در مقیاس بزرگ رسیده و روند کاشت، رشد و برداشت را سرعت بخشید.


بیشتر بخوانید: اظهارنامه گمرکی چیست؟


شرکت واردات ادوات کشاورزی

نحوه واردات و ترخیص تجهیزات و ادوات کشاورزی

خوب است بدانید که واردات و ترخیص قطعات کشاورزی همانند سایر کالاها و تجهیزات وارداتی مطابق با قوانین و مقررات صادرات و واردات کشوری صورت گرفته و بر اساس تعرفه های گمرکی انجام می گیرد. از این جهت شما برای شناخت این قوانین و مقررات نیاز به کارشناسان حرفه ای در زمینه ترخیص کالا دارید تا در روند ترخیص قطعات کشاورزی از گمرک به شما یاری رساند. ما در بازرگانی گزدرازی به شما کمک می کنیم که بدون کمترین دغدغه ای ترخیص ادوات کشاورزی را انجام دهید.

هزینه واردات انواع تجهیزات و دستگاه های کشاورزی

برای ورود هر کالایی باید هزینه هایی صرف شوند که در مورد واردات تجهیزات کشاورزی نیز این موضوع لازم است رعایت شود.

هزینه های مربوط به حمل و نقل، حقوق ورودی ، انبار داری ، هزینه هایی نظیر اخذ مجوزهای مورد نیاز سایر موارد در این زمینه، از اصلی ترین هزینه ها هنگام واردات و ترخیص ماشین آلات کشاورزی است که شما عزیزان می توانید با بهره مندی از یک مشاوره تخصصی و حرفه ای با حداقل هزینه در بازرگانی گزدرازی، کالای مورد نظر خود را به کشور وارد نمایید.


بیشتر بخوانید: هزینه ترخیص کالا از گمرک


تعرفه گمرکی برای واردات تجهیزات ماشین آلات کشاورزی

همانطور که می‌دانید، واردات و صادرات کالا به کشور با استفاده از کدهای مشخصی که توسط گمرک تعیین شده است انجام می گیرد. به همین سبب نیز به منظور مواجه نشدن با هرگونه مشکل به هنگام ترخیص قطعات کشاورزی از گمرک، می بایست کد کالاها و تجهیزاتی را که قصد وارد کردن آن‌ ها به کشور را دارید بدانید. این نکته را به یاد داشته باشید که واردات کالاها نیز می ‌تواند با توجه به نوع آن‌ ها با یکدیگر کاملا متفاوت باشد

نکات مهم برای واردات ادوات کشاورزی

موارد زیادی به منظور واردات و ترخیص قطعات کشاورزی از گمرک اهمیت دارد که می تواند به صورت مستقیم بر روی تجارت شما تاثیرگذار باشند. این نکات عبارت اند از:

 • انتخاب تولید کننده و تامین کننده مناسب در کشور مبدا
 • آگاهی از تعرفه و هزینه های گمرکی ترخیص کالای مورد نظر
 • آشنایی با ادوات و قطعات کشاورزی مورد نظر

واردات قطعات کشاورزی

ترخیص قطعات کشاورزی با بازرگانی گزدرازی

در این مطلب به بررسی نکات و مراحل واردات و ترخیص قطعات کشاورزی پرداختیم. همانطور که گفته شد تجهیزات و ادوات کشاورزی به عنوان یکی از اصلی ‌ترین و مهم ترین کالاهای وارداتی به ایران به شمار می‌روند که می توانند تامین کننده نیازهای داخلی باشند. البته لازم به ذکر است که واردات و ترخیص این تجهیزات، نیازمند شناخت و رعایت نکات و اصول مهمی است که باید تمامی آن ‌ها را شناخته و در زمان تجارت بین المللی رعایت نمایید. در این راستا بازرگانی گزدرازی آماده ارائه مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان است.

دیدگاه‌ها
نام
ایمیل
نظر

سایر مقالات گزدرازی

مقالات مرتبط